Terminy rekolekcji

matka-boza-czestochowska

V Pielgrzymka
Rekolekcyjna
Opus Angelorum

na Jasną Górę

20 – 22 października 2017

Temat:

100 – letnia rocznica
objawień Fatimskich

– wezwanie Maryi
do zadośćczyniącej miłości 1


Ta pielgrzymka na Jasną Górę, do tronu Królowej Polski i Królowej Aniołów, ma być wyrazem naszej wdzięczności Bogu i Maryi. Przy tej okazji pragniemy również podziękować za obecność i posługę świętych aniołów w naszym życiu, w życiu Kościoła i całego świata. Ta pielgrzymka ma również być okazją do pogłębienia naszej przyjaźni z niebieskimi braćmi, świętymi aniołami oraz wzywania ich na pomoc.

Tematyką tych rekolekcji jest orędzie Matki Bożej Fatimskiej. Bóg kocha każdego z nas i dlatego wielkim bólem jest dla Niego, kiedy dusze idą na potępienie.

W Fatimie Matka Boża powiedziała, że przez naszą modlitwę możemy uratować wiele dusz. Maryja objawiła się dzieciom i zapytała ich, czy przez przyjęcie krzyża chcą wynagradzać Bogu za popełniane grzechy. Z tym pytaniem Maryja przychodzi także do każdego z nas. Czy chcemy jej pomóc? Te rekolekcje są okazją, abyśmy się zastanowili i odpowiedzieli na wezwanie Maryi do ratowania dusz.

nowak-n

Rekolekcje prowadzi Ojciec z Zakonu Kanoników Regularnych Świętego Krzyża z Niemiec. Wykłady tłumaczone będą na język polski przez siostry zakonne.
Jego Ekscelencja ks. arcybiskup senior Stanisław Nowak odprawi Mszę świętą w niedzielę o godz. 9.30 przed cudownym obrazem Matki Bożej.


Rozpoczęcie:
19.30 w piątek 20 października Mszą świętą w kaplicy Domu Pielgrzyma Jana Pawła


Zgłoszenia są przyjmowane w dniach:
1 września – 5 października 2017

Prosimy zgłaszać się telefonicznie
w godzinach 18.00 – 22.00 codziennie z wyjątkiem piątków,

pod numerem: 881 062 643

 


1 „Czy chcecie ofiarować się BOGU, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na was zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, oraz jako wyproszenie nawrócenia grzeszników?” 13 maja 1917 roku